Jdi na obsah Jdi na menu
 


Páření šneků

7. 6. 2008

Zde je něco o páření šneků

 

 

Šneci se páří okolo dvou let věku. Páří se v létě. Protože jsou šneci hermafrodyti nehledají opačné pohlaví ale jen šneka se kterým si padnout do oka.

Při páření se nejprve vzájemně aktivují pomocí aragonitového "šípu lásky", který se vnoří do těla partnera. Poté se přitáhnou a vytvoří velké množství hlenu, vněmž dochází k výměně váčků se spermiemi.

Zde jsou fotky. Sama jsem je fotila. Prosím nestahovat a kdyby uvedtě že to máte ode mne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Není to nejlepší ale aspoň něco

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Karolina (majitelka stáje)

(Karolina, 31. 7. 2009 10:01)

Ahoj! Ty fotky co tu jsou sem si fotila sama a nakonec mi nenakladli ani vajíčka. Záleží na tom jestli tam máš pro ně dobrý prostředí a jestli ti aspon nakladou vajíčka. a když už ti je nakladou tak je možný že se ti třeba ni jedno nevylíhne. kdyby se ti náký vylíhlo tak mládata jsou docela maličký i když je to hlemýžd nebo oblovka. Stačí když si vezmeš nějakou vetší sklenici od okurek nebo od čehokoliv třeba tu 5 litrovku přemístíš tam mládata třeba na listu salátu a tam je necháš. ale pozor§ Musíš jim tam dát mouku aby měly dost vápníku a nepožíraly samy sebe. Tu sklenici stačí přikrejt nějakou záclonou s malinkejma dírkama (aby tam nemohly prolízt) a zaumičkuješ jí. Ale to jenom když se ti vylíhnou. Nepropadej panice třeba ti ani nenakladou vajíčka a když jo tak můžeš být pořád klidná nemusí se vylíhnout ani jedno. Hlavně vajíčka nepřesuj když je budeš mít. a myslím si že ty malý můžeš vypustit, nebo někomu dát - prodat... záleží na tobě. Ale než je pustíš asi chvilku počkej než budou mít silnější ulity. To už asi není nutný ale já bych je do přírody se slabou ulitou nepouštěla :)když tak se klidně ještě na něco zeptej a doufám že ti to aspon trochu pomůže a přeju hodně štěstí at už je to pro tebe kterákoliv varianta :)

Re: Karolina (majitelka stáje)

(monika, 22. 8. 2011 9:24)

ja si myslim,ze z toho nic nebude.uyho dedy na chalupe se my paril jeden par.trvalo to den,mely tam dobre prostredi a nakladli vajicka,nakonec se z toho vylihlo cca.10 snecku.koukni se na extrasliz.estranky.cz

pomoc!!!

(lucka, 30. 7. 2009 20:39)

hele prosimtě dneska se mi pářili dva páry, sice trvali cca 10 minut tak se ptám může z toho bejt něco?
já se vcelku bojim doufám že z toho bude jenom první pár když se pářili.neměla bych je kam dát(vajíčka ano)ale až by se vyklubali.
prosím napiš mi na email luqik@email.cz
děkuju ti moc a pa